Meie talu lugu ja kes meil elavad

Talu kus me toimetame on perenaise lapsepõlve kodu. Sellel ajal siin küll loomi ei olnud (peale koerte ja kasside) aga laste sündides hakkasid saabuma esimesed linnu ja ka loomad. 

2014 aasta mais kolisid meile esimesed kitsed. 2016 aasta kevadel kolis juurde kari lambaid ja esimesed kanad ja kohe ka mõned pardid. Augusti lõpus tuli esimene hobune ja siis kohe ka teine. Sügiseks elas meil 40+ kana ja sama palju parte. 2017 aasta vabariigi aastapäeval murdis aga mingi metsloom maha kõik meie kanad, pardid (ellu jäi üks) ja kuuest hanest pääses kolm. Kevadel alustasime muidugi uusti ja lisandusid veel vutid. Lammaste pidamise lõpetasime ära ja asusime täiskohaga kontori tööle.

2020 aastal toodi perenaisele kingituseks hiidküülikud ja peale seda võib öelda, et hakkas korralik taluelu pihta…

Meie talus elavad kõik loomad lemmikloomadena. Me ei söö oma loomade ja lindude liha!

Meie talu loomad ja linnud ei ole siia saabunud abivajajatena (me ei ole varjupaik), oleme 99% oma loomadest ostnud ja hoolega valinud, et nad sobiksid just meie tallu nii iseloomu kui ka kasvu poolest. 

Kuna meil on endal väikesed lapsed, siis on üles ehitatud kõik nii, et ka kõige väiksematel lastel oleks siin ohutu. 

Muidugi ei tähenda see seda, et midagi ei saa kunagi juhtuda. Loom jääb loomaks ja ette võib tulla erinevaid situatsioone.

Selleks on aga alati põhjus .

Edasi saate lugeda kes meil hetkel siin elavad …

Meie talus elavad ainult talu loomad ja linnud.

Kõikide loomade ja lindude juurde saate aedikutesse sisse minna. Isegi veiste ja hanede juurde…Kui muidugi julgust on.

Kuked on meil kõik sõbralikud ja neid saab ka süles hoida .

Meie talus kasvavad vahvad minilambad Bruno, Ülo, Nälg ja Võlg, nende seltsis elavad kitsed Siiri, Viivi, Juuli, Ingel, Zorro ja Möki 🙂 Suuremad lemmikud on sarvedega veis Vissu ja väiksem Vassu. Heina sees peidus on siga Deemon ja tema veidi väiksem sõber Põssa-Põssa. Porgandit  nuruvad ka ponid veel nimetu proua, tema tütar Luulu ja ilus blond täkk Anton. Hobused on meil ka jätkuvalt (mitte küll need kõige esimesed) . Suur traavli poiss Prints ja väiksem Eesti hobune Etsu. Nemad on perenaise ratsa hobused ja kunagi loodetavasti ka saani sõidu jaoks välja õpetatud. Kõik nad on väga  sõbralikud, ning ootavad lõputult paitamist ja lakuvad kõik teie käed ja riided puhtaks.   

Talus siblib usinalt ringi ka päris palju erinevaid kanasid ja ka seltskond hanesid ja parte ning kalkunid. Kanad on kasvatatud sõbralikuks ning paljud lubavad end ka süles hoida. Kevadest hilissügiseni näeb ka kindlasti erinevas vanuses tibusid.
Olemas on ka vutid ja uhke häälega pärlkanad ning faasanid.

2023 aastal lisandusid eesti maakanad.

Meil elavad veel kanatõugudest : siidikanad, braamad, kotsinid, wayendotid, erinevad munakanad (värviliste munade munejad ) buff leghornid jne. Tibusid ja kanu me hetkel müügiks ei kasvata.

2020 aasta suvel kolisid meie tallu flandria hiidküülikud, seda võib lugeda ka talu edasise arengu murdepunktiks. Kord aastas pakume ka nende poegi müügiks.

Aretamise (puhtatõuliste poegade) eesmärgil on meil esindatud ka Burgundia punased küüliku, mini pässid ja Prantsuse pässid. 

Nunnutamiseks ja rentimiseks on ka terve seltskond segaverelisi küülikuid

Talus jooksevad ringi ka saksalambakoerad Stella (8-aastane) ja Loore (1-aastane).

Kuskil kolab omapead ka hiirepüüdja Ruudi, Jossu ja Kiisu-Miisu

Külastada võib meid alati, iga ilmaga. Selga vaid ilmale vastav riietus ja talvel jalad  kuiva ja sooja.

Osad loomad ja linnud asuvad siseruumides (külmruumid), kuhu saab minna hoovihmade eest varju 😉 

Kõik linnud ja loomad on väga lapsesõbralikud. Vahel on ka mõni looma meil uus ja alles harjub selle sõbraliku elutempoga. Nende loomade aiad on teile suletud ja kartma ei pea.

Talutoodangust müüme hetkel erinevaid mune (kana, vuti, hane, pardi). 2024 aasta kevadest valmib taluturg, kus saate osta värskeid köögivilju, marju, pagaritooteid, mune ja erinevaid kitsepiima tooteid.

Võtke kaasa hea tuju ja aega rahulikult loomi nautida 🙂

Teretulemast!